Pielgrzymka do Ziemi Świętej z Jordanią. LOT em z Lublina!

05 – 11 lipca 2018 (Bez Jordanii)

Bilet Lublin – Tel Awaiw – Lublin (obecnie ok. 382 zł), ubezpieczenie (obecnie ok. 70 zł) plus koszta pielgrzymki w Izraelu i Palestynie (610 $ – płatne po przylocie do Izraela).

04 – 14 października 2018 (z Jordanią)

Bilet Lublin – Tel Awaiw – Lublin (obecnie ok. 366zł), ubezpieczenie (obecnie ok. 100 zł) plus koszta pielgrzymki w Izraelu i Palestynie (1100 $ – płatne po przylocie do Izraela).

Najtaniej w Lublinie!

Zapisy: ks. Mirosław Matuszny – tel. 604-988-929

 

04- 14 październik 2018

 

Rezerwacje: ks. Mirosław Matuszny
tel. 604988929

TEL AVIV – MORZE ŚRÓDZIEMNE – NAZARET – KANA GALILEJSKA – TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET – DŻARASZ – AMMAN – GÓRA NEBO – PETRA – PUSTYNIA WADI RUM – MORZE CZERWONE – EN BOKEK – BETLEJEM – JEROZOLIMA

DZIEŃ 1 04.06 WYJAZD NAZARET – KANA GALILEJSKA

Przyjazd na lotnisko w Lublinie, odprawa biletowo – bagażowa i wylot do Tel Aviwu o godz. 06.00. Przylot do Tel Avivu o godz. 11.20, odbiór bagaży i kontrola paszportowa, następnie przejazd na rozpoczęcie zwiedzania Ziemi Świętej: udamy się do Nazaretu miejsca Zwiastowania przez anioła Gabriela Zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania. Nawiedzimy Kościół św. Józefa gdzie znajdował się dom Świętej Rodziny i gdzie Pan Jezus mieszkał 30 lat. Przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa. Małżeństwa odnowią przysięgę ślubną oraz otrzymają błogosławieństwo kapłana. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tyberiady lub Nazaret.

DZIEŃ 2 05.06 GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie. Udamy się na Górę Błogosławieństw gdzie wygłosił Pan Jezus osiem błogosławieństw, następnie nawiedzimy Tabgha. Zwiedzimy kościół Prymatu, zbudowany na przystani z czasów rzymskich – w tym miejscu Pan Jezus po Zmartwychwstaniu objawił się uczniom i przygotował śniadanie. Nawiedzimy też kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb – w miejscu gdzie Pan Jezus nakarmił 5 000 mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci.             W Kafarnaum zobaczymy domu św. Piotra, znajdujący się pod ośmiobocznym kościołem oraz ruiny synagogi, której fundamenty z czarnego kamienia pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Lunch z degustacją ryby św. Piotra, następnie rejs statkiem przez jezioro Genezaret. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 06.06 DŻARASZ – AMMAN

Śniadanie. Msza św. w Kościele św. Piotra w Tyberiadzie o 8 00. Przejazd do Jordanii. Udamy się do miast Dekapolu do Gerazy i Filadelfii. Geraza to jedne z najwspanialszych ruin miasta grecko-rzymskiego. Do dzisiaj zachowały się fragmenty miasta pełnego wspaniałych budowli. Przejdziemy pod imponującą Bramą Hadriana             i przespacerujemy się „Drogą Kolumn” zwiedzając to imponujące miasto. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Ammanu.

DZIEŃ 4 07.06 AMMAN – GÓRA NEBO

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Jordanii. Zobaczymy pozostałości starożytnej Filadelfii. Udamy się do cytadeli             z fragmentami rzymskich, bizantyńskich i arabskich budowli. Zobaczymy świątynię Herkulesa, kompleks pałacu Umajjadów z monumentalną salą audiencyjną. Wizyta na Górze Nebo, podawanej w tradycji jako miejsce śmierci Mojżesza. Z tego miejsca biblijny Mojżesz miał zobaczyć ziemię obiecaną, do której jednak nie było mu dane wkroczyć razem z plemionami Izraelskimi. Madaba – bizantyjska mapa Ziemi sw. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Petry.

DZIEŃ 5 08.06 PETRA

Śniadanie. Zwiedzanie Petry – starożytnego miasta grobowców i świątyń Nabatejczyków z III w p.n.e. wykutego w różowawej skale. Zobaczymy z wąwozu „słynny Skarbiec” – jedną z najpiękniejszych budowli starożytności           w której rozgrywa się finał filmu „Indiana Jones i ostatnia krucjata”. Zobaczymy ruiny miasta Sela wspomnianego w Piśmie Świętym a ukrytego między górami. Przejazd na obiadokolację i nocleg Petra

lub Akaba.

DZIEŃ 6 09.06 PUSTYNIA WADI-RUM

Śniadanie, po którym przejazd na jedną z piękniejszych pustyń świata – Wadi Rum. Miejsca znanego nam z filmu „ Lawrence z Arabii” Przejedziemy samochodami terenowymi 4 x 4 wśród majestatycznych skał i wydm, Zobaczymy wąwozy, będziemy wspinali się na piaskowe wydmy, których fantazyjne formy mienią się kolorami w zależności od pory dnia i oświetlenie słonecznego. . Powrót na obiadokolację i nocleg Akaba.

DZIEŃ 7 10.06 WYPOCZYNEK NAD MORZEM CZERWONYM

Śniadanie, po którym całodzienny wypoczynek nad Morzem Czerwonym – możliwość kąpieli i opalania się. Fakultatywnie – przejazd statkiem nad rafę koralową. Powrót na obiadokolację i nocleg Akaba.

DZIEŃ 8 11.06 MORZE MARTWE – JERYCHO

Śniadanie, po którym powrót do Izraela. Podczas przejazdu w kierunku Jerozolimy wypoczynek nad Morzem Martwym w En Bokek oraz postój w okolicy Masady – zobaczymy z dołu ruiny twierdzy zbudowanej przez Heroda Wielkiego. Udamy się do Jerycho- kościoła Dobrego Pasterza. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja             i nocleg w hotelu Betlejem.

DZIEŃ 9 13.06 JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana, skąd udamy się do romańskiego kościoła św. Anny z XII w. – najlepiej zachowanego zabytku z okresu wypraw krzyżowych, upamiętniającego narodziny Matki Bożej oraz do sadzawki Betesda. Następnie udamy się ulicą Via Dolorosa na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy koło kaplicy Biczowania i bazyliki Ecce Homo. Stacjami Drogi Krzyżowej dotrzemy do bazyliki Grobu Pańskiego, w której wnętrzu znajdują się ostatnie stacje m.in. Kamień Namaszczenia. Następnie udamy się do Betlejem miejsca narodzenia Pana Jezusa. Powrót na obiadokolację i nocleg Betlejem.

DZIEŃ 10 13.06 EIN KAREM – TEL AVIV

Śniadanie. Udamy się na Mszą św. w Ein Karem kościół św. Jana godz. 08.00

Przejazd do Tel Avivu – pożegnanie Izraela. Wypoczynek nad morzem Śródziemnym w Tel Awiwie. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowa i wylot powrotny o godz. 21.00. Przylot na lotnisko w Lublinie (LUZ).