OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 lutego 2018

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Po lubelskich parafiach peregrynuje figura Matki Bożej Fatimskiej. Przez najbliższy tydzień będzie także u nas w kościele. Ołtarzyk z figurką Matki Bożej wystawiony jest w kaplicy Maryjnej. Chciejmy poświęcić chwilę modlitwy, zarówno w intencjach naszej parafii, jak i w intencjach poleconych w czasie peregrynacji. Tak, jak podchodziliśmy do kaplicy, gdy była wystawiona tam szopka betlejemska, tak starajmy się podejść na krótką modlitwę w czasie nawiedzenia. Maryjne grupy duszpasterskie zachęcam do szczególnej modlitwy w tym czasie, zwłaszcza, że będzie to też czas przygotowania i przeżywania naszych parafialnych rekolekcji.
  2. W tym tygodniu zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi w piątek i sobotę w godzinach 7.00, 8.30, 10.00, 18.30, zaś w niedzielę bez zmian.
  3. Tradycyjnie już dziś w ostatnią niedzielę miesiąca rozdajemy przed kościołem Boże Krówki. Cukierki z cytatami świętych. Sięgnijmy, aby wylosować sobie myśl na kolejne dni Wielkiego Postu. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zapłatę rachunku za naprawę dzwonów, który wyniósł 3900 zł.
  4. Za tydzień wyruszamy z pielgrzymką do Rzymu. Są jeszcze trzy ostatnie miejsca. Prosimy o modlitwę i polecać będziemy w naszej modlitwę sprawy całej parafii. Zapisujemy także na pielgrzymki do Medjugorie, Ziemi Świętej, Fatimy, Mediolanu i Wenecji oraz Etiopii. Szczegóły i zapisy u ks. Proboszcza.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa w piątek o 17.45 oraz w tym tygodniu dodatkowo dla uczestników Mszy o miłość po mszy wieczorowej, około 19.30. Gorzkie Żale w niedziele o 18.00.
  6. W minionym tygodniu do Pana odeszli: Eugeniusz Kałakucki, Danuta Jaroszewicz, Andrzej Szeniawski i Henryka Łuszczyńska.